Cadena SER

Emisoras

Buscador de emisoras

Ir

Selecciona tu emisora

SER Catalunya

CONNECTATS

Connectats, el magazine d'actualitat tecnològica a la Cadena Ser. Cada dissabte, de 06:00 a 07:00 i els diumenges de 15:00 a 16:00, amb Marta Palència

La conductora del programa Connectats, Marta Palència / José Irún - Ràdio Barcelona

93.344.14.00 També ens pots trobar a Facebook i a Twitter

LES SECCIONS DEL PROGRAMA:

-Mapa de Sons Tecnològics: El programa destaca un gadget impactant, curiós, i ens apropem a aquest a través dels seus sons.

-M?agrada: El nostre enginyer de telecomunicacions ens destaca notícies que parlen dels darrers invents tecnològics que suposen un avenç en l'àmbit científic, mèdic, artístic, de consum, de les TIC.

-Assessorament en Xarxa: Secció en la que el nostre advocat aclareix dubtes legals de les TIC i ens dóna eines per ser un bon emprenedor.

-Apps: Cada setmana destaquem una aplicació pel mòbil o la tablet.

-L'Usuari: Escoltem la veu d'una persona anònima, de qualsevol àmbit professional, que ens explica breument de quina forma la tecnologia la connecta als altres.

-Salut: Parlem dels darrers avenços en l'àmbit mèdic: telemedicina, cirurgia robòtica...

-Tecnologia i Sostenibilitat: Aportacions tecnològiques ecològiques i sostenibles. El nostre geobiòleg ens dóna consells en l'ús de la tecnologia.

-Trending Topic: Cada setmana destaquem algunes de les notícies més destacades de l'àmbit tecnològic.

-Seguretat a la Xarxa: Ciberdelictes, cibercrim, cloud computing, ciberbulling.

Com podem protegir-nos i protegir els nostres estris.

-Publicitat, Comunicació Digital i e-commerce: Xarxes socials, marketing on-line, tot allò que està per venir a l'hora de comunicar-nos i a l'hora de comprar.

-Ús social i educatiu dels videojocs: Consultori d'ús dels videojocs.

-Web/Blog o Videoblog de la setmana: Rastregem la xarxa i destaquem una pàgina web, blog o videoblog d?utilitat.

Connectats 31-3-13. 

Connectats 14-04-2013. 

Connectats 7-4-13. 

Connectats 21-04-2013. 

Connectats 05-05-2013. 

Connectats 26-05-2013. 

Connectats 02-06-2013). 

Connectats 09-06-2013. 

Connectats 16-06-2013. 

Connectats 29-06-2013. 

Connectats 22-06-2013.