Últimas noticias Hemeroteca

Miércoles, 11 de Diciembre de 2019

Otras localidades

Segunda fase da copa deputación de ximnasia rítmica

No Carballiño, durante o fin de semana, celebrouse a segunda fase da Copa Deputación con unha boa participación

Ximnastas do Pavillón, participando con una danza Eslava, en plena competición no Carballiño este fin de semana /

Na Vila Ourensá de O Carballiño celebrouse, a segunda fase da Copa Deputación de Ximnasia Rítmica, na que tivo lugar, ademáis das exhibicións de ximnasia rítmica, acrobática, ximnasia para todos e trampolín, a competición provincial de promoción (individual de conxuntos) e a competición provincial escolar de conxuntos, esta última clasificatoria para o autonómico de nivel escolar. participaron todos os clubes e escolares da provincia.

Na competición de conxuntos de nivel promoción ren unha única representación por categoría, polo que esta fase serviu como control:

1. Categoría prebenxamín:

a. 1º: Noa Codeso Pacios-Escola Ximnasia Pavillón.

b.2º:Candela Chapparoo Gómez-Escola Ximnasia Pavillón.

c.3º: María Pereira Vázquez-Escola Ximnasia Pavillón

d. 4º: Pura Diéguez Nóvoa-Club Marusia.

2.Categoría alevín:

a.1º-Sara González-Club Marusia

b.2º-Carla González- club Ximnasia Pavillón.

Na competición de conxuntos de nivel promoción ten unha única representación por categoría, plo que esta fase serviu como control.

1.Categoría Prebenxamín: Escola Ximnasia Pavillón.

2.Categoría Benxamín. Club Marusia.

3. Categoría Alevín. Club Ximnasia Pavillón.

4.Categoría Infantil: Club Ximnasia Pavillón.

Na competición escolar houbo unha alta participación e tan só os tres primeiros clasificados de cada categroía poden optar á competición autonómica que terá lugar o dia 28 de maio en A Coruña, un día antes da fase final de Copa Deputación.Os conxuntos pavillonistas fixeronse con oito medallas (4 ouros, 3 platas e 1 bronce)

1.Categoría Prebenxamín

b, 2º Club Ximnasia Pavillón

c. 3º Escolas Deportivas Xinzo de Limia.

Categoría Benxamín

a. 1º Club XImnasia Pavillón.

b. 2º Escola Deportiva de Barbadás.

c. 3º Escola Deportiva de Celanova.

3. Categoría Alevín

a. 1º Escola Deportiva de Xinzo de Limia

b. 2º Escola Ximnasia Paviillón

c. 3º Ecola Deportiva de Barbadás

4 Categoría Infantil

a. 1º Club Ximnasia Pavillón

b. 2º Escola Ximnasia Pavillón.

c. 3º Escola Deportiva de Celanova.

5 Categoría Cadete

a. 1º Club Ximnasia Pavillón

b. 2º Escola Deportiva de Barbadas.

c. 3º Escola Ximnasia Pavillón

Cargando
Cadena SER

¿Quieres recibir notificaciones con las noticias más importantes?